Blog

Cinsel İşlev Bozukluklarında Ozonterapi

Erkeklerde ereksiyon ve kadınlarda orgazm güçlüğü, cinsel isteksizlik ve vaginismus toplumumuzda çok sık görülen ve genellikle kişinin kendi kendine çözmeye çalıştığı cinsel problemler arasındadır. Araştırmalara göre kadınların %43’de erkeklerin ise %31’inde çeşitli düzeylerde cinsel fonksiyon bozukluğu bulunmaktadır. Cinsel fonksiyon bozukluğu tüm yaş gruplarında görülmesine rağmen ileri yaşlarda vücut işlevlerinin bozulmasına bağlı olarak ortaya çıkma olasılığı artmaktadır.

Şeker hastalığı, kalp damar hastalıkları gibi kan dolaşım bozuklukları, sigara ve alkol kullanımı, nörolojik hastalıklar, karaciğer böbrek hastalıkları gibi kronik hastalıklar ve yaşlılık sonucu oluşan cinsel fonksiyon bozukluklarında ozon tedavisi çok etkili olmaktadır. ozon tedavisi, altta yatan hastalığı da tedavi ederek cinsel fonksiyon bozukluklarının azaltılmasına yardımcı olur. Diğer tedavi yöntemleriyle beraber kullanılabileceği gibi tek başına da kullanılabilir.

Ozon tedavisi, klasik olarak tüm hastalıklarda olduğu gibi, cinsel fonksiyon bozukluklarında da kanlanmayı ve oksijenlenmeyi arttırarak problemlerin azalmasına yardımcıdır

Cinsel Fonksiyonların Düzeltilmesinde Ozonterapi kan dolaşımının düzenlenmesi, iyi oksijenlenme, toksin atılması, hücre ve doku iyileşmesine yardım eder. Dokularda oksijenlenmeyi arttırdığı için cinsel fonksiyonlarda artış yapar, yorulmayı engeller. Diyabet ve stres gibi cinsel fonksiyon bozukluğuna neden olan hastalıkların önlenmesini sağlar. Libidoda düzelme görülür. Enerji üretimini arttırdığı için doyum oranında artış sağlar. Ozon tedavisi, sertleşmeme sorununun ortadan kaldırılması için en etkili tedavi yöntemlerinden biridir. Ozon tedavisi ile penise giden damarlarının genişlemesi, dolayısıyla penise ulaşan kan ve oksijen miktarının artması sağlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir